W sercu naszego Patrona osoby ubogie zawsze zajmowały szczególne miejsce.

Chcemy, by i dla nich tegoroczny Jubileusz Ojca Pio był czasem wyjątkowym, dlatego dla 30 osób bez domu organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Bardzo prosimy o wsparcie naszej wyprawy.

Planowana pielgrzymka osób bezdomnych wpisuje się w obchody 100. rocznicy otrzymania stygmatów oraz 50. rocznicy śmierci Świętego Kapucyna. Będzie też częścią narodowej pielgrzymki do Ojca Pio. Naszym marzeniem jest, aby w tym niezwykłym wydarzeniu wzięły udział osoby bez domu, którym w Dziele Pomocy św. Ojca Pio na co dzień towarzyszymy w walce o lepsze jutro.

Bardzo prosimy o wsparcie… Potrzebujemy 85 tysięcy złotych… dlatego każda kwota jest ważna.

UDAŁO SIĘ! Dzięki OTWARTYM SERCOM NASZYCH PRZYJACIÓŁ mamy już całą potrzebna nam kwotę.

DZIĘKUJEMY

Wpłać dowolną kwotę z dopiskiem - DAROWIZNA – PIELGRZYMKA

 Wpłaty można dokonać także:

  • bezpośrednio na konto bankowe
    74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
  • wykonując przelew zagraniczny na konto: 
    PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 SWIFT/BIC: PPABPLPK

 

Środki, które zbieramy, pozwolą pokryć koszt wy najęcia autokarów, posiłków, noclegów, ubezpieczenia, usługi przewodników, opiekunów oraz wyposażenie bezdomnych pielgrzymów w niezbędny bagaż.

Nasza wyprawa potrwa od 8 do 16 października i obejmie: Rzym, gdzie spotkamy się z papieżem Franciszkiem, Pietrelcinę, San Giovanni Rotondo, Monte Saint Angelo, Asyż oraz Alwernię. Dla wielu podopiecznych Dzieła Pomocy będzie to pierwszy w życiu zagraniczny wyjazd!

Planowana pielgrzymka, to już druga tego typu inicjatywa Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. W listopadzie 2016 roku wraz z naszymi podopiecznymi pielgrzymowaliśmy na Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia, które Papież Franciszek poprowadził dla osób bezdomnych. - Myślałem, że nic dobrego na mnie nie czeka, a tu zobaczyłem, że innym ludziom na mnie zależy – mówił po powrocie jeden z uczestników wyjazdu – pan Jacek.

Tak pielgrzymowaliśmy w 2016 roku:

 

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »