W Dziele Pomocy św. Ojca Pio kontynuujemy akcję społeczna NIESTYGMATYCY.

Do serii wydarzeń odbywających się w jej ramach dołączył konspekt katechezy dla szkół średnich oraz publikacja z świadectwami osób wychodzących z bezdomności „12 dobrych spojrzeń”.

Lekcja, którą według opracowanego w Dziele konspektu może przeprowadzić każdy katecheta lub wychowawca, ma za zadanie przedstawić młodym ludziom inne niż stereotypowe spojrzenie na osoby bezdomne i potrzebujące. Przez prezentację faktów i informacji o dramacie bezdomności w Polsce w zestawieniu z prawdziwymi historiami naszych podopiecznych uczniowie mogą zdobyć całościowy obraz sytuacji osób bezdomnych.

Konspekt wraz z prezentacją multimedialną oraz pomocami dla uczniów można pobrać ze strony: http://niestygmatycy.pl/konspekt.html

Tym, którzy chcą poznać więcej historii osób, które są na drodze wychodzenia z bezdomności, proponujemy także publikacje zawierającą 12 świadectw osób bez domu. „12 dobrych spojrzeń” to mała książeczka, dzięki której można poznać historię 12 osób, ich los odmienił się dzięki pomocy pracowników, wolontariuszy i darczyńców Dzieła. –  Możemy tu poznać bliżej Kingę, Roberta, Tomka, Staszka i 8 innych osób bez domu, z którymi spotkaliśmy się w Dziele Pomocy św. Ojca Pio – mówi br. Tomasz Duszyc OFMCap, pomysłodawca inicjatywy.

Książeczka jest również praktyczną zachętą do złożenia 12 dobrowolnych ofiar (na przykład raz w miesiącu przez rok) na rzecz osób bez domu. Dla każdego Darczyńcy, który 12 razy wspomoże działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, przygotowano upominek. Publikacje w dowolnej liczbie można zamówić na stronie internetowej.

Kampania społeczna NIESTYGMATYCY trwa przez cały rok w ramach obchodzonego jubileuszu: 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50. rocznicy jego śmierci. Jako Dzieło Pomocy włączamy się także w inne wydarzenia organizowane przez Prowincję Krakowską Braci Mniejszych Kapucynów w ramach Roku Jubileuszowego, m.in. XVI Czuwanie z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie–Łagiewnikach dla członków Grup Modlitwy św. Ojca Pio.

Aktualności

Pomocne zakupy

Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej »