Wielki Tydzień i Triduum Paschalne to bardzo ważny czas w życiu duchowym oraz rodzinnym.

Dla osób bez domu to często moment, w którym samotność jest jeszcze mocniej odczuwalna, dlatego w Dziele jesteśmy z podopiecznymi także w tym czasie.

Wielki Poniedziałek – seans filmowy

Projekcja filmu „Sprawa Chrystusa” zgromadziła w największej sali w centrum Dzieła przy ul. Loretańskiej kilkadziesiąt osób. Wydarzenie przygotowane przez grupę wsparcia „Loretanin” miało na celu wprowadzić wszystkich w klimat Wielkiego Tygodnia – z refleksją i modlitwą.

Film „Sprawa Chrystusa” jest oparty na historii Lee Strobla laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej książki, na podstawie której powstał scenariusz. Dziennikarz, publikujący w latach 70-tych jest wojującym ateistą i chce udowodnić świeżo nawróconej żonie brak racjonalności Zmartwychwstania, które jest istotą chrześcijaństwa. Strobel postanawia jako rasowy reporter dowieść, że nie miało ono miejsca. Po rozmowach z teologami, lekarzami, psychologami i antropologami dochodzi do wniosku, że wiara jest racjonalna. Dziś jest wziętym pastorem i ewangelizatorem.

Zebranych na seansie przywitał br. Grzegorz Marszałkowski, który zaprosił wszystkich na obchody Triduum Paschalnego do Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów.

Wielki Wtorek – świetlica

Przy wielkanocnych wypiekach zgromadzili się uczestnicy zajęć świetlicowych. Na spotkaniu obecny był cały Zarząd Dzieła Pomocy, a także pracownicy i bracia.  Świąteczna atmosfera sprzyjała rozmowom, ale także tym większej gorliwości w tworzeniu cytatów Pisma Świętego, które trafiają do kilku krakowskich oraz kapucyńskich parafii.

Wielka Środa – katecheza i kolacja

Środowy wieczór zgromadził przy wspólnym stole członków wszystkich grup wsparcia Dzieła Pomocy – „Loretanina”, „Zielonej Mili”, „Przystanku Praca” oraz uczestników Grupy Modlitwy Św. Ojca Pio, Spotkań przy Dzbanie, Centrum Integracji Społecznej a także mieszkańców mieszkań chronionych i wspieranych.

W katechezie br. Tomasz Duszyc opowiadał o tajemnicach poszczególnych dni zbliżającego się Triduum Paschalnego

- Uczestniczenie w tych celebracjach , przyglądanie się temu, co się dzieje to niesamowite przeżycie! Tak jest źródło miłości, z którego możemy zaczerpnąć i tam Pan Bóg może w nas coś zmienić – mówił br. Tomasz.

Oprawę muzyczną spotkaniu zapewnił zespół muzyczny Wspólnoty Przymierza – Charisma.

Wielki Piątek – CIS

W ramach swoich cotygodniowych zajęć w Dziele Pomocy spotkają się także uczestnicy Centrum Integracji Społecznej. Oprócz rozmów o wielkanocnych tradycjach przy wspólnym stole, Panie i Panowie wykonają także świąteczne kartki!

 

Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Wielką Niedzielę również będziemy razem. Wszyscy podopieczni Dzieła Pomocy zostali bowiem zaproszeni na Triduum Paschalne do Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. W Niedzielę Wielkanocną dla osób bezdomnych zostanie odprawiona specjalna Eucharystia o godzinie 15:00.

 

Posłuchaj katechezy br. Tomasza:

 

Aktualności

Poszukujemy pracownika

POSZUKUJEMY TRENERA ZATRUDNIENIA WSPIERANEGO, który pomoże nam realizować naszą misję w Centrum Integracji Społecznej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Czytaj więcej »