Wielki Tydzień i Triduum Paschalne to bardzo ważny czas w życiu duchowym oraz rodzinnym.

Dla osób bez domu to często moment, w którym samotność jest jeszcze mocniej odczuwalna, dlatego w Dziele jesteśmy z podopiecznymi także w tym czasie.

Wielki Poniedziałek – seans filmowy

Projekcja filmu „Sprawa Chrystusa” zgromadziła w największej sali w centrum Dzieła przy ul. Loretańskiej kilkadziesiąt osób. Wydarzenie przygotowane przez grupę wsparcia „Loretanin” miało na celu wprowadzić wszystkich w klimat Wielkiego Tygodnia – z refleksją i modlitwą.

Film „Sprawa Chrystusa” jest oparty na historii Lee Strobla laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej książki, na podstawie której powstał scenariusz. Dziennikarz, publikujący w latach 70-tych jest wojującym ateistą i chce udowodnić świeżo nawróconej żonie brak racjonalności Zmartwychwstania, które jest istotą chrześcijaństwa. Strobel postanawia jako rasowy reporter dowieść, że nie miało ono miejsca. Po rozmowach z teologami, lekarzami, psychologami i antropologami dochodzi do wniosku, że wiara jest racjonalna. Dziś jest wziętym pastorem i ewangelizatorem.

Zebranych na seansie przywitał br. Grzegorz Marszałkowski, który zaprosił wszystkich na obchody Triduum Paschalnego do Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów.

Wielki Wtorek – świetlica

Przy wielkanocnych wypiekach zgromadzili się uczestnicy zajęć świetlicowych. Na spotkaniu obecny był cały Zarząd Dzieła Pomocy, a także pracownicy i bracia.  Świąteczna atmosfera sprzyjała rozmowom, ale także tym większej gorliwości w tworzeniu cytatów Pisma Świętego, które trafiają do kilku krakowskich oraz kapucyńskich parafii.

Wielka Środa – katecheza i kolacja

Środowy wieczór zgromadził przy wspólnym stole członków wszystkich grup wsparcia Dzieła Pomocy – „Loretanina”, „Zielonej Mili”, „Przystanku Praca” oraz uczestników Grupy Modlitwy Św. Ojca Pio, Spotkań przy Dzbanie, Centrum Integracji Społecznej a także mieszkańców mieszkań chronionych i wspieranych.

W katechezie br. Tomasz Duszyc opowiadał o tajemnicach poszczególnych dni zbliżającego się Triduum Paschalnego

- Uczestniczenie w tych celebracjach , przyglądanie się temu, co się dzieje to niesamowite przeżycie! Tak jest źródło miłości, z którego możemy zaczerpnąć i tam Pan Bóg może w nas coś zmienić – mówił br. Tomasz.

Oprawę muzyczną spotkaniu zapewnił zespół muzyczny Wspólnoty Przymierza – Charisma.

Wielki Piątek – CIS

W ramach swoich cotygodniowych zajęć w Dziele Pomocy spotkają się także uczestnicy Centrum Integracji Społecznej. Oprócz rozmów o wielkanocnych tradycjach przy wspólnym stole, Panie i Panowie wykonają także świąteczne kartki!

 

Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Wielką Niedzielę również będziemy razem. Wszyscy podopieczni Dzieła Pomocy zostali bowiem zaproszeni na Triduum Paschalne do Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. W Niedzielę Wielkanocną dla osób bezdomnych zostanie odprawiona specjalna Eucharystia o godzinie 15:00.

 

Posłuchaj katechezy br. Tomasza:

 

Aktualności

Pomocne zakupy

Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej »