O tym, że nasze Babcie i nasi Dziadkowie mają wielkie serca, nie trzeba nikogo przekonywać. Stworzyli rodzinę, dom, do którego chce się wracać. Nigdy nie odmawiają pomocy.

Teraz, bez żadnego wysiłku i kosztów, mogą pomóc także osobom bezdomnym, którym brakuje ciepła domowego ogniska… Powiedz Babci i Dziadkowi o możliwości przekazania 1 % podatku i pomóż im wypełnić PIT-OP!

Emeryci i Renciści, jeśli nie mają innych źródeł dochodu i ulg podatkowych, nie muszą już rozliczać się w dotychczasowy sposób, wypełniając skomplikowane formularze. W myśl nowych przepisów, by przekazać 1% podatku na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wystarczy wypełnić prosty druk PIT-OP.

Wypełnienie formularza PIT-OP – który można pobrać z naszej strony internetowej – wymaga tylko wypisania swoich danych: numeru PESEL, roku – 2017, Urzędu Skarbowego, do którego adresowane jest oświadczenie, nazwiska, imienia, daty urodzenia i złożenia podpis. Najważniejszym punktem jest wpisanie numeru KRS Dzieła Pomocy św. Ojca Pio: 0 0 0 0 2 1 7 2 7 2 (w pobieranym formularzu dane Dzieła są już uzupełnione.

Jest to naprawdę proste, a jeśli pomożesz swoim Rodzicom i Dziadkom, będzie to tylko przyjemnością.

Dlaczego warto skorzystać z druku PIT-OP? „W ten sposób oszczędzisz czas i nie musisz wypełniać całego zeznania podatkowego. W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego organizacji pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku. I tyle – resztę za ciebie zrobi Urząd Skarbowy” pisze na swojej stronie internetowej Ministerstwo Finansów.

Możliwość przekazania 1 % swojego podatku na organizacje pożytku publicznego w Polsce pojawiła się w roku 2004. Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduję się na ten sposób wsparcia dzieł charytatywnych. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio już od 2004 ma status organizacji pożytku publicznego. Dzięki wpływom z 1% podatku przez kolejne lata udało się wybudować dwa specjalistyczne centra pomocy dla osób bezdomnych. Dzięki świadczonej w nich pomocy doraźnej oraz specjalistycznej ponad 2000 osób bezdomnych podjęło trud powrotu do życiowej samodzielności.

Pamiętaj, żeby w swoim rozliczeniu podatkowym wpisać KRS Dzieła Pomocy św. Ojca Pio: 0000217272.

Tu przeczytasz więcej o różnych sposobach przekazywania 1% podatku – link.

 

 

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »