Świąteczne ozdoby dekorują już coraz więcej witryn sklepowych czy krakowskich ulic. Każdy z nas ma już z tyłu głowy zakupy świątecznych prezentów czy choinkowych ozdób.

W tej narastającej, bożonarodzeniowej atmosferze Dzieło Pomocy św. Ojca Pio zaprosiło klientów sklepów Auchan do włączenia się w tworzenie upominków dla osób bezdomnych.

25 listopada w sklepach Auchan Bonarka i Auchan Bronowice trudno było nie zauważyć koszy, które wypełniały się zakupami dzięki ludziom dobrej woli. To wszystko za sprawą wolontariuszy, którzy przy wejściach do hipermarketów zachęcali klientów do zakupu któregoś z produktów z wręczanej listy. Na ulotce widniały: kawa mielona, herbata, cukier, konserwy mięsne i rybne oraz czekolady. Są to nieodłączne elementy przygotowywanych corocznie paczek, które są wręczane najuboższym na organizowanym przez Dzieło Pomocy spotkaniu wigilijnym w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Loretańskiej. W ubiegłym roku  na świąteczne spotkanie przybyło niemal 300 osób, więc przed zachęcającymi do włączenia się w zbiórkę wolontariuszami stało nie lada wyzwanie. I choć w sklepach Auchan nie pojawił się Święty Mikołaj z wypchanym workiem prezentów, hojność klientów przeszła nasze oczekiwania!

Przez jeden dzień udało się zebrać: 256 paczek kawy, 465 paczek herbaty, 1059 czekolad i innych słodyczy, 562 kilogramy cukru oraz 1405 konserw! Oprócz tego, do koszów z banerami Dzieła Pomocy trafiło kilkaset paczek makaronów oraz kasz i… kilkanaście litrów czerwonego barszczu. Wszystko to umili świąteczny czas osobom najuboższym.

Jak wspominają wolontariusze zaangażowani w akcję, spotykali się z bardzo przyjaznym odbiorem klientów Auchan w Centrum Handlowym Bonarka i w Galerii Bronowice. Były osoby, które wiedząc o zbiórce z mediów, miały kawę i konserwy dopisane do listy zakupów. Inni klienci do koszy Dzieła włożyli więcej produktów niż zostawili w swoich!

Za okazaną pomoc dziękujemy wszystkim, którzy kupili jeden produkt więcej dla osób bezdomnych! Podziękowania kierujemy do Dyrekcji i Pracowników sklepów Auchan Bronowice i Auchan Bonarka za możliwość organizacji i przeprowadzenia zbiórki. Wyraz wdzięczności składamy wolontariuszom, bez których nie udałoby się przeprowadzić tej wspaniałej inicjatywy!


Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »