Już w najbliższą sobotę – 25 listopada – odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności dla osób ubogich i bezdomnych. Każdy z klientów krakowskich sklepów Auchan kupując JEDEN produkt więcej pomoże skompletować wigilijny prezent dla najuboższych.

Ze świętami Bożego Narodzenia już nierozłącznie kojarzy nam się wigilijna wieczerza, wspólne kolędowanie i… upominki. Suto zastawiony stół, rodzinna atmosfera i drobiazgi pod choinką przysparzają radość nie tylko najmłodszym! Dla osób bez domu, którym na co dzień towarzyszy Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, święta to trudny czas. Dlatego tradycją jest, że w dzień wigilii ubodzy oraz bracia kapucyni, pracownicy i wolontariusze Dzieła zasiadają do wspólnej wieczerzy. Po uroczystej kolacji osoby najuboższe otrzymują świąteczne paczki…

A już w tę sobotę, każdy, kupując o jeden produkt więcej, może dołożyć się do wigilijnej paczki i umilić święta setkom osób!

W sklepach AUCHAN w Centrum Handlowym Bonarka City Center i Galerii Bronowice w godzinach od 10:00 do 22:00 prowadzona będzie zbiórka artykułów spożywczych. Cukier, kawa, herbata, czekolada i konserwy (mięsne i rybne) mają znaleźć się w każdej ze świątecznych paczek dla osób najuboższych. Wystarczy podczas swoich zakupów kupić jeden produkt więcej i przekazać go naszym wolontariuszom, którzy będą dyżurować przy wejściach na hale hipermarketów.

W 2016 roku na wigilijnym spotkaniu w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów było 266 osób! Uroczysta kolacja był dla wielu jedyną świąteczną celebracją. Nikt nie wyszedł bez przygotowanej przez Dzieło paczki! Największe wzruszenie ogarnęło organizatorów, gdy  goście zaczęli głośno skandować „Dziękujemy!”.

Aby i w tym roku każdy z potrzebujących mógł otrzymać świąteczną paczkę zapraszamy wszystkich, by do swoich wózków i koszyków z zakupami dołożyli:

  • cukier,
  • konserwy mięsne lub rybne,
  • kawę mieloną (paczki 250 g),
  • herbatę,
  • czekolady.

Już jeden produkt więcej może sprawić, że na twarzy tych co domu nie mają zagości uśmiech.

Poprzednie zbiórki wyglądały tak:

Aktualności

Pomocne zakupy

Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej »