„Liczby łączą ludzi” to temat najnowszego Biuletynu Informacyjnego Dzieła, który właśnie się ukazał. Całość numeru poświęcona jest liczbowemu podsumowaniu minionego roku.

Choć przeważającą część Biuletynu stanowią liczby, czytane w odpowiednim kluczu mogą być bardzo ciekawe! …bo za każdą z nich stoi historia konkretnej osoby, której towarzyszymy w drodze do domu. W 2016 roku dzięki wsparciu Darczyńców udało się między innymi zorganizować pielgrzymkę  na spotkanie z Ojcem Świętym dla ponad 30 bezdomnych panów, zapewnić schronienie 26 mieszkańcom prowadzonych przez Dzieło mieszkań dla osób bez domu, czy wspólnymi siłami znaleźć pracę z ponad 50 pań i panów, korzystających z pomocy Dziełowego Działu Aktywizacji Zawodowej i CIS.

– W tym niezwykłym miejscu, jakim jest Dzieło, splatają się losy tak wielu ludzi: Darczyńców, braci kapucynów, pracowników, wolontariuszy i tych najważniejszych – osób bez domu. Dzisiaj wspólnie z Wami chciałbym podsumować miniony rok i z całego serca podziękować za wsparcie. Imponująca jest liczba ponad 10 tysięcy Darczyńców, którzy wsparli Dzieło w minionym roku. Dzięki Wam, drodzy Przyjaciele, patrzymy w przyszłość z nadzieją – napisał słowem wstępu br. Grzegorz Marszałkowski, dyrektor Dzieła.

Dzięki wsparciu Darczyńców w 2016 roku otrzymaliśmy:  

 • 1 876 409,10 zł – 1 % podatku
 • 1 475 238, 42 zł – darowizny od osób fizycznych
 • 115 452, 23 zł – darowizny od osób prawnych
 • 27 124,42 zł – darowizny od instytucji kościelnych
 • 85 749, 86 zł – darowizny ze zbiórek publicznych
 • 186 622, 44 zł – dotacje
 • 112 008, 70 zł – odsetki bankowe od zaoszczędzonych środków
 • 47 342, 22 zł – przychody Centrum Integracji Społecznej

Dzięki temu stało się możliwe:

Sprawozdanie finansowe i merytoryczne z podejmowanych działań publikujemy każdego roku. Chcemy, aby wszyscy Ci, którzy wspólnie z nami wspierają osoby bez domy wiedzieli, że każda przekazana darowizna, każda poświęcona godzina wolontariatu i każdy kilogram przekazanych darów są częścią wielkiej całości. Wszystko po to, by jak najlepiej pomagać osobom najuboższym!

Wszystkim, którzy wsparli działalność Dzieła w 2016 roku – DZIĘKUJEMY!

Zachęcamy do lektury biuletynu:

 • wersja elektroniczna – tutaj.
 • wersja papierowa – napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a pod wskazany adres przyślemy podaną ilość egzemplarzy.
 • egzemplarze papierowe można także otrzymać w Centrach Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 oraz Loretańskiej 11.

Aktualności

Pomocne zakupy

Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej »