Gry planszowe do świetlicy, kawę i ciastka dla grupy wsparcia Loretanin czy spodnie dresowe do garderoby – te i inne produkty podarowali osobom bez domu klienci hipermarketów Auchan, podczas zbiórki „Kup jeden więcej”.

W sobotę 2 września przy wejściach do sklepów Auchan w Bonarka City Center i Galerii Bronowice bracia kapucyni oraz wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zachęcali, by do swoich zaplanowanych zakupów dołożyli JEDEN produkt WIĘCEJ. Na rozdawanych przez nich ulotkach widniała lista najbardziej potrzebnych artykułów. Przez cały dzień trwania akcji darami zapełniło się kilkanaście koszów.

 

 

 

Dla garderoby i łaźni, które co miesiąc pomagają setkom osób bez domu zebraliśmy m.in.:

  • 50 par spodni,
  • 123 podkoszulki,
  • 758 par skarpetek,
  • 184 par majtek,
  • 19 biustonoszy,
  • 6 pasków do spodni,
  • 2 kurtki,

a także produkty takie jak pasty do zębów, żele pod prysznic i proszki do prania.

Ostatni weekend wakacji był dobrą okazją, aby poprosić Darczyńców o rzeczy potrzebne w funkcjonowaniu świetlicy dla osób bez domu, która 4 września wznowiła zajęcia dla osób bez domu.  10 gier planszowych pozwoli bywalcom świetlicy jeszcze milej spędzać czas. Papier i nożyczki wkrótce posłużą do przygotowywania tradycyjnych już cytatów z Pisma Świętego, w które każdy może się zaopatrzyć nie tylko wchodząc do budynków Dzieła, ale także w krakowskich parafiach czy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Pozostałe artykuły papiernicze – jak bloki, bibuły, plastelina i kredki wykorzystywane będą w tworzeniu ozdób świątecznych podczas zajęć plastycznych.

Spora część zebranych produktów zasili grupy wsparcia działające w Dziele Pomocy św. Ojca Pio. Na prośbę o kawę, herbatę, cukier i słodycze, klienci obu hipermarketów odpowiedzieli bardzo chętnie dzięki temu udało się zebrać 130 opakowań kawy, 278 pudełek herbaty, 188 kg cukru oraz 700 opakowań słodyczy – od czekolad, przez batony, po różne rodzaje ciastek. Przez kilka miesięcy uczestnicy grup wsparcia będą korzystać z zebranych zapasów. Każda z rozmów przy kawie i ciastku, będzie jeszcze milsza, dzięki świadomości, że są one darem ludzi o otwartym sercu, którzy włączyli się w pomoc.

Po wrześniowej zbiórce łatwiejsze będzie także prowadzenie warsztatów m.in. w Centrum Integracji Społecznej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. 1000 długopisów, markery, pisaki i zeszyty starczą na pewno na cały rok!

W imieniu osób bez domu i pracowników Dzieła Pomocy św. Ojca Pio
pragniemy PODZIĘKOWAĆ wszystkim,
którzy przyczynili się do przeprowadzenia zbiórki:
Dyrekcji i Pracownikom sklepu Auchan Bonarka oraz Auchan Bronowice,
wolontariuszom w sposób szczególny wszystkim, którzy kupili „jeden więcej” i tym samym wsparli najuboższych.

Cykliczne zbiórki w sklepach Auchan są jednym ze sposobów pozyskiwania darów dla osób bez domu. Każdego, kto chciałby przekazać dary rzeczowe, zapraszamy do Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Najbardziej potrzebna jest ODZIEŻ MĘSKA – nowa bądź w dobrym stanie: spodnie, bluzy, bielizna, skarpety, podkoszulki, buty, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, torby, plecaki, śpiwory, koce, pościel, paski do spodni, odzież przeciwdeszczowa.

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: +48 503 893 390.

  

 

Aktualności

Pomocne zakupy

Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej »