Jeden uśmiech może rozweselić całe towarzystwo, jeden krok może znacznie przybliżyć do celu, jeden produkt więcej zakupiony podczas sobotnich zakupów może pomóc osobom bez domu!

2 września w sklepach Auchan w Centrum Handlowym Bonarka i Galerii Bronowice będziemy zbierać dary rzeczowe dla podopiecznych Dzieła. Wystarczy kupić JEDEN produkt więcej.

Dziełowa garderoba i łaźnia to bez wątpienia dwa najczęściej odwiedzane przez osoby bez domu miejsca. W lipcu zanotowaliśmy 656 wizyt w łaźni i 755 w garderobie. Przy każdej kąpieli osoby potrzebujące otrzymują komplet bielizny. Stąd w trakcie wrześniowej zbiórki będziemy prosić klientów hipermarketów Auchan o zakupienie slipów, skarpetek czy podkoszulków dla osób bez domu. Przygotowując się na jesienną pogodę będziemy zbierać także buty i odzież. Adidasy, trampki, półbuty czy obuwie zimowe – tych rzeczy bezdomni panowie potrzebują najbardziej!

Już za chwile zabrzmi w szkołach pierwszy dzwonek. Natomiast w Dziele Pomocy po wakacyjnej przerwie ruszą zajęcia świetlicowe. Na świetlicy panie i panowie bez domu spędzają kilka godzin dziennie przy kawie, rozmowie, grach, lekturze… Aby jeszcze bardziej umilić podopiecznym czas będziemy również zbierać gry planszowe i artykuły papiernicze do prac plastycznych.

Dla działających w Dziele grup wsparcia prosimy o zakupienie kawy lub herbaty oraz słodyczy z długą datą przydatności. Spotkania przy dzbanie, Przystanek Praca, Loretanin, Zielona Mila – na spotkaniach każdej z tych grup będzie dzięki temu jeszcze milsza atmosfera!

Zbiórki darów rzeczowych, dzięki uprzejmości dyrekcji hipermarketów Auchan w centrach handlowych Bonarka City Center i Galeria Bronowice odbędą się już po raz kolejny. Cieszymy się, że w trakcie każdej dotychczasowej akcji mogliśmy liczyć na przychylność klientów, którzy do swojej listy zakupów dokładali jeszcze JEDEN artykuł WIĘCEJ.

Wolontariusze Dzieła Pomocy, którzy stoją przy wejściach na sklepowe hale służą nie tylko informacjami o tej konkretnej inicjatywie, ale też o innych sposobach pomocy osobom bezdomnym. Dzięki temu klienci mogą dowiedzieć się o możliwości przekazania ubrań lub zorganizowania inicjatyw pomocowych w swoich miejscach pracy czy szkołach.

Już dziś zachęcamy do odwiedzenie sklepów Auchan Bonarka i Bronowice w sobotę 2 września. Akcja „Kup JEDEN więcej” potrwa od godziny 10:00 do 22:00. Prosimy też, przekażcie tę informację swoim znajomym!

Aktualne informacje znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku.

Aktualności

Pomocne zakupy

Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej »