Większość z nas myślami jest na wakacjach – słoneczna pogoda, plaże, spacery, krótko mówiąc: pełnia lata. Ale nie w Dziele!

My już teraz, w lipcowe popołudnia, przygotowujemy się na… święta Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy odlewanie figurek gipsowych przedstawiających Świętą Rodzinę, Dzieciątko Jezus, aniołki oraz szopkę.

Figurki w Dziele powstają już kolejny sezon. Wzory i formy do odlewania dotarły do nas z Włoch. Sami uczyliśmy się, jak najlepiej wykonywać figurki: od mieszanek gipsowych, przez sposób nalewania (tak, by nie było pęcherzyków powietrza), aż po dobór farb i kolorów. Efekty widać było m.in. na Czuwaniu Grup Modlitwy św. Ojca Pio w Łagiewnikach – już w po kilku godzinach figurek po prostu zabrakło.

Najpiękniejsze przy tworzeniu jest to, że wszyscy wkładają nie tylko swój czas i talenty, ale przede wszystkim wiele serca. Panowie bez domu i pomagający im wolontariusze wiedzą, że te rękodzieła trafią na wigilijne stoły Darczyńców, Sympatyków i Przyjaciół Dzieła Pomocy.

 

 

Jeżeli chcesz otrzymać figurki wykonane przez osoby bez domu napisz na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zdjęcia archiwalne, przykładowa kolorystyka.

 

Aktualności

Wolontariusze na rekolekcjach

W Dziele dbamy o to, by nasi wolontariusze, prócz wykonywania rozmaitych zadań, zaznali dobrego odpoczynku...

Czytaj więcej »