…najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego „DO DZIEŁA”. Całość 15-go numeru jest poświęcona mieszkalnictwu wspieranemu dla osób bezdomnych.

Słowem wstępu – czyli kilka słów w temacie od naszego dyrektora br. Henryka Cisowskiego:

Gdy szukam zdania, obrazu, które mogłyby lapidarnie streścić, wszystko to, czym zajmujemy, podsumować mnóstwo najróżniejszych działań, które na co dzień realizuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio nasuwa mi się jedno wyrażenie „W DRODZE DO DOMU”. Trudno o bardziej pojemne określenie. Każdy jest w drodze, jeden na samym początku, gdy jeszcze nie wiedzy, że może, że warto, inny, bo opuszcza schronisko, idzie na swoje. Nawet ten, kto ma już mieszkanie, jest na tej drodze, ba… my wszyscy walczymy codziennie, aby nasze pokoje, domy, apartamenty stawały się domem – przyjaznym kawałkiem świata, gościnnym i bezpiecznym. Co więcej, dramat bezdomności uświadamia nam wszystkim, że każdy ma status pielgrzyma, tymczasowości… ciągle w drodze do domu, tego daru Ojca, gdzie „mieszkań wiele”  dla każdego.

Dodatkowo w numerze można przeczytać m.in.:

  • na czym polega prowadzenie mieszkalnictwa wspieranego dla osób bez domu,
  • wywiad z kierownikiem działu socjalnego Iwoną Surmaj, która koordynuje program mieszkaniowy Dzieła,
  • raport z badania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dot. liczby osób bezdomnych w Polsce,
  • aktualności z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio,
  • „jak pomagają inni”, czyli przykłady zagranicznych organizacji wspierających osoby bez domu.

Wersja elektroniczna – tutaj.

Wersja papierowa – napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod wskazany adres przyślemy podaną ilość egzemplarzy.

Egzemplarze papierowe można także otrzymać w Centrach Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 oraz Loretańskiej 11.

Aktualności

Z przyjaciółmi u Ojca Pio

W nocy z 16 na 17 czerwca czuwaliśmy z tysiącami czcicieli św. Ojca Pio w krakowskich Łagiewnikach.

Czytaj więcej »