Już po raz 5-ty chcemy pokazać, że ulica jest dobra do biegania, a nie do mieszkania! Weź udział w XIV Półmaratonie Marzanny i 19 marca pobiegnij razem z nami dla osób bezdomnych.

Już po raz piąty na starcie krakowskiego półmaratonu stanie Dziełowa drużyna. Tak jak w poprzednich edycjach biegu zawodnicy wystartują w koszulkach z logo Dzieła i napisem: „Ulica dobra do biegania, ale nie do mieszkania!”

Półmaraton Marzanny odbędzie się 19 marca – marzec to początek wiosny, a najczęściej właśnie wtedy pomału zapominamy o osobach bezdomnych i o tym, że bezdomność to nie tylko „zimowy” problem. Akcja „Ulica dobra do biegania, ale nie do mieszkania” ma zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuację osób bezdomnych. – Często patrzymy na osoby bezdomne z dystansu, a one, tak jak każdy człowiek, potrzebują zwykłej życzliwości i wsparcia. Mamy nadzieję, że hasła wypisane na koszulkach, skłaniają do refleksji przechodniów i pozostałych uczestników półmaratonu – mówi pan Robert, który już cztery razy biegł w „barwach Dzieła”.


Tak drużyna Dzieła prezentowała się w ubiegłym roku

Wszystkich biegaczy, którzy chcą wystartować dla osób bezdomnych w tegorocznym Półmaratonie Marzanny zapraszamy do kontaktu:

Wystarczy zarejestrować się zgodnie z regulaminem wydarzenia tutaj i wysłać zgłoszenie do Dziełowej drużyny na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Na zgłoszenia czekamy do 6 marca 2017 roku.

Każdy biegacz otrzyma koszulkę z hasłem „Ulica dobra do biegania, ale nie do mieszkania” lub „Biegam po ulicy mieszkam w domu… nie każdy ma tyle szczęścia”, dodatkowy doping kibiców Dzieła oraz wdzięczność osób bez domu!

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »