Już po raz 5-ty chcemy pokazać, że ulica jest dobra do biegania, a nie do mieszkania! Weź udział w XIV Półmaratonie Marzanny i 19 marca pobiegnij razem z nami dla osób bezdomnych.

Już po raz piąty na starcie krakowskiego półmaratonu stanie Dziełowa drużyna. Tak jak w poprzednich edycjach biegu zawodnicy wystartują w koszulkach z logo Dzieła i napisem: „Ulica dobra do biegania, ale nie do mieszkania!”

Półmaraton Marzanny odbędzie się 19 marca – marzec to początek wiosny, a najczęściej właśnie wtedy pomału zapominamy o osobach bezdomnych i o tym, że bezdomność to nie tylko „zimowy” problem. Akcja „Ulica dobra do biegania, ale nie do mieszkania” ma zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuację osób bezdomnych. – Często patrzymy na osoby bezdomne z dystansu, a one, tak jak każdy człowiek, potrzebują zwykłej życzliwości i wsparcia. Mamy nadzieję, że hasła wypisane na koszulkach, skłaniają do refleksji przechodniów i pozostałych uczestników półmaratonu – mówi pan Robert, który już cztery razy biegł w „barwach Dzieła”.


Tak drużyna Dzieła prezentowała się w ubiegłym roku

Wszystkich biegaczy, którzy chcą wystartować dla osób bezdomnych w tegorocznym Półmaratonie Marzanny zapraszamy do kontaktu:

Wystarczy zarejestrować się zgodnie z regulaminem wydarzenia tutaj i wysłać zgłoszenie do Dziełowej drużyny na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Na zgłoszenia czekamy do 6 marca 2017 roku.

Każdy biegacz otrzyma koszulkę z hasłem „Ulica dobra do biegania, ale nie do mieszkania” lub „Biegam po ulicy mieszkam w domu… nie każdy ma tyle szczęścia”, dodatkowy doping kibiców Dzieła oraz wdzięczność osób bez domu!

Aktualności

Pomocne zakupy

Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej »