W piątek 20 stycznia 16 uczestników Dziełowego CIS-u, grupy „Loretanin” oraz Przystanku Praca zjechało głęboko pod ziemię... Oderwali się od codziennych zadań, by odwiedzić jeden z najsłynniejszych polskich zabytków – kopalnię soli w Wieliczce.

Nasi podopieczni wybrali się do Wieliczki na zaproszenie pani Teresy Brykalskiej. Pani Teresa z „Magnum Sal” - Stowarzyszenia Przewodników Kopalni Soli osobiście oprowadziła uczestników wyjazdu po zabytkowej kopalni. 13 panów i 3 panie przez kilka godzin spacerowali kilkaset metrów pod ziemią i mimo zmęczenia skorzystali także z zaproszenia do Muzeum Żup Krakowskich.

Pani Teresa z Dziełem jest związana od kilku miesięcy. To także z jej inicjatywy w Wieliczce została zorganizowana zbiórka odzieży i powstały świąteczne kartki dla osób bez domu. Pani przewodnik z pasją opowiadała historię kopalni, a w zamian poprosiła zwiedzających, by podzielili się wrażeniami z listopadowej pielgrzymki do Rzymu, którą uważnie obserwowała w mediach.

Dla osób bezdomnych takie niecodzienne wydarzenie jak wyjazd do kopalni, to miła odmiana szarej rzeczywistości. Dla niektórych była to okazja, by przenieść się do czasów dzieciństwa i powspominać, jak wyglądała kopalnia, gdy odwiedzali ją jako uczniowie. Inni odwiedzili Wieliczkę po raz pierwszy. Być może nie ostatni, gdyż Pani Teresa już teraz zaprasza na kolejny spacer po podziemiach.

 

Aktualności

Dzieło w królewskim orszaku

„Bóg jest dla wszystkich!" – pod tym hasłem wolontariusze, pracownicy i sympatycy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio kroczyli w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, by wraz z Królami oddać pokłon Jezusowi.

Czytaj więcej »