Twój 1% potrafi naprawdę wiele. Daje nadzieję, pewność siebie, kieruje życie na nowe tory. Połowa działań realizowanych przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio jest możliwa dzięki 1% podatku.

1% podatku nic nie kosztuje – tyle co podjęcie decyzji i wpisanie numeru KRS. Nasz jest bardzo prosty: KRS 0 0 0 0 2 1 7 2 7 2 – cieszymy się z każdej pojedynczej osoby, która wpisuje go w swoim dorocznym rozliczeniu podatkowym. „Co zmieni te 20 zł, które przekażę organizacji?” – można pomyśleć. Rzeczywiście, zazwyczaj 1% podatku to drobna kwota, ale każde potężne dzieło buduje się właśnie z takich małych cegiełek.

1% podatku podarowany w poprzednich latach sprawił, że budowa Centrów Dzieła Pomoc św. Ojca Pio w ogóle stała się możliwa. Budynki Dzieła nierzadko budzą zdziwienie – są duże, eleganckie i nowoczesne. „I to wszystko dla osób bezdomnych?” – pyta wielu. „Oczywiście!” – odpowiadamy. Zależy nam, by osoba bezdomna, która posiada tak niewiele, poczuła, że Dzieło to miejsce powstało właśnie dla niej. Chcemy także poprzez wygląd Centrów codziennie powtarzać, jak ważny jest dla nas każdy bezdomny człowiek.


1% podatku za 2015 rok umożliwił w ubiegłym roku przeprowadzenie wielu działań doraźnych i specjalistycznych na rzecz potrzebujących. Tylko w Dziale Pomocy Doraźnej dzięki 1% podatku osoby bez domu:

  • 6525 razy mogły skorzystać z ciepłej kąpieli;

  • 6112 razy otrzymały odzież, która zastąpiła stare zniszczone okrycie;

  • 3300 razy skorzystały z pralek w samoobsługowej pralni.

1% podatku pozwolił także na konserwację pomieszczeń i urządzeń, które służą potrzebującym, umożliwił remonty oraz wyposażenie mieszkań wspieranych i chronionych. Dzięki środkom z 1% podkrakowskie gospodarstwo przystosowuje się na przyjęcie dzielnych panów, którzy mają siły, by jeszcze raz „spróbować od początku”.

1% podatku można przekazać, nie wstając od komputera:

  • wypełniając klasyczny papierowy PIT 37.

1% podatku potrafi więcej niż myślisz. Pamiętaj o Dziele Pomocy św. Ojca Pio, składając zeznanie podatkowe i razem z nami odmień historię osób bez domu. Dziękujemy.

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »