Plakat na bramie Dzieła, droga krzyżowa z papieżem Franciszkiem, słowa Ojca Świętego, by wstać z kanapy, osoba św. Ojca Pio, informacje od znajomych – to tylko niektóre z motywów, które zachęciły naszych wolontariuszy, by podjąć posługę w Dziele.

I jesteśmy im za to bardzo wdzięczni, bo bez wolontariuszy Dzieło nie byłoby takie same. Ci, którzy zgłaszają się do pomocy, nie boją się wyzwań, przychodzą z poczuciem misji i sercem na dłoni. Są to osoby różnych profesji i wielu talentów, którymi chcą się dzielić z osobami bezdomnymi, a także z pracownikami Dzieła. Przykłady? Mamy ich naprawdę wiele:  Michał prowadzi kurs komputerowy dla podopiecznych; Agata przez cały tydzień czeka na wyjazd do podkrakowskiego gospodarstwa, a w międzyczasie pomaga w pracach administracyjnych; Marcin wspiera Dział Komunikacji w tworzeniu strony internetowej… Można mnożyć przykłady i wymienić ich jeszcze 150, bo tylu mamy w Dziele wolontariuszy– każdy z nich jest inny i każdy wyjątkowy.

Wolontariusze są nie tylko nieocenionymi pomocnikami, ale też ambasadorami Dzieła – swoją wiedzą i postawą najlepiej reprezentują naszą organizację. By nie wysyłać ich „na żywioł”, ale gruntowanie przygotować do pełnionych zadań, zapraszamy nowych kandydatów do wolontariatu na szkolenia i warsztaty – z problemu bezdomności, historii i misji Dzieła, filozofii naszego pomagania, poruszające zagadnienia psychologiczne i socjalne.

Ostatnie takie szkolenie odbyło się w dniach 25-26 listopada 2016r.

W każdej przestrzeni Dzieła pomoc wolontariuszy jest bardzo mile widziana, a nawet niezbędna – od recepcji, poprzez sortownię odzieży i prace gospodarcze, na pracach administracyjnych kończąc. Dlatego każdego, kto chciałby „włączyć się” w Dzieło, zapraszamy do wolontariatu. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.


Na zachętę tekst Prawie wszystko o bezdomności, który ukazał się na portalu Deon.pl w cyklu Wstajemy z kanapy.

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »