Prawie 10 tys. darczyńców, 1500 podopiecznych, ponad 150 wolontariuszy, do tego bracia kapucyni i pracownicy. Jak nasza organizacja prezentuje się w liczbach, można przeczytać w najnowszym biuletynie bilansowym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Nie ma u nas osób bardziej i mniej istotnych – wszyscy jesteśmy cegiełkami budującymi Dzieło, a brak którejś z nich wiele by skomplikował. I tak tylko w 2015 r. prawie 10 tys. darczyńców swoim finansowym wsparciem pomogło w towarzyszeniu i udzielaniu fachowego wsparcia 1500 osobom bez domu.

Nie można zapomnieć o 156 wolontariuszach obecnych w każdym Dziełowym obszarze: w obu Centrach Pomocy, w podkrakowskim gospodarstwie, w kuchni dla potrzebujących itp. Było też z nami 40 radosnych i gotowych do działania braci kapucynów – to oni z zapałem kroili wigilijne karpie dla ubogich i, gdy czas im pozwolił, włączali się w rozmaite akcje.


 
Ale Dzieło to, prócz ludzi, także wiele przestrzeni do pomagania i do pracy: 2 duże budynki, 5 specjalistycznych działów, wciąż remontowane gospodarstwo rolne, kuchnia, magazyn odzieży… Ich utrzymanie daje w sumie niebagatelne kwoty –  w 2015 roku to 3 093 841 zł. Na szczęście w 2015 roku spotkaliśmy na swojej drodze wiele osób o otwartych sercach, które razem z nami zechciały tworzyć Dzieło. Niektóre wspierały nas drobnymi regularnymi wpłatami, inne ofiarowały swój 1% podatku, jeszcze ktoś inny zupełnie anonimowo wrzucił ofiarę do puszki podczas Orszaku Trzech Króli czy na ślubie Dzielnej pary.

Hojność Darczyńców przeszła wszelkie oczekiwania – kwoty wpłacone na konto Dzieła przekroczyły o ponad 740 tys. zł Dziełowe wydatki, dzięki czemu możemy snuć śmiałe plany na kolejne inicjatywy pomocowe. A w planach mamy ich wiele: noclegownia, magazyn i sortownia odzieży, rozwój gospodarstwa…

Choć oszczędności pozwalają nam patrzeć w przyszłość bez lęku, pamiętamy, że każda złotówka, została nam przekazana z dużym kredytem zaufania. Przed nami ogrom pracy, by go nie zawieźć, a każdy „otrzymany talent” przemienić w dobro.


 Zachęcamy do lektury całego biuletynu bilansowego za 2015 rok. Jego treść jest dostępna TUTAJ.

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »