Po wielu tygodniach przygotowań nadszedł moment, na który wszyscy czekali. Dziś ponad 30 osób bez domu wyruszyło z Krakowa do Rzymu, by uczestniczyć w Europejskich Rekolekcjach Radości i Miłosierdzia.

Już jutro pielgrzymi dotrą do Padwy, gdzie odwiedzą sanktuarium św. Leopolda Mandicia – niewielkiego kapucyna o wielkim sercu, który wraz z Ojcem Pio patronuje Jubileuszowi Miłosierdzia. W piątek natomiast rozpocznie się to najważniejsze wydarzenie: rekolekcje, które dla osób w ciężkiej sytuacji życiowej z całej Europy poprowadzi papież Franciszek.

Niedzielny „Anioł Pański” z Ojcem Świętym to jeszcze nie czas na powrót do Krakowa. Wielu panów nigdy nie miało okazji być we Włoszech, dlatego do programu pielgrzymki dołączono miejsca związane z franciszkańskimi patronami: San Giovanni Rotondo i Asyż. Pielgrzymka zakończy się 16 listopada wspólnym śniadaniem w Dziele Pomocy św. Ojca Pio.

Każdy z uczestników został wyposażony w pełen pakiet pielgrzyma: artykuły higieniczne, potrzebną odzież, walizki i plecaki, a także koszulki polary i czapeczki z logo Dzieła. Na miejscu we Włoszech wszyscy otrzymają zestawy uczestnika rekolekcji. Pielgrzymi mają zapewnione również ubezpieczenie, transport, pełne wyżywienie, a także obecność pracowników Dzieła, lekarza i pielęgniarki – w sumie 15 osób.


 Ostatnie godziny przed wyjazdem


Pomysł na Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia zrodził się w stowarzyszeniu Fratello, które zajmuje się organizowaniem wydarzeń dla osób wykluczonych. W październiku 2014 mała grupa ubogich pielgrzymów pojechała do Rzymu spotkać się z papieżem. Wielka radość uczestników i przemiany życia, jakie miały wtedy miejsce, przekonały organizatorów, że warto powtórzyć to spotkanie dla dużo, dużo większej grupy. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: fratello2016.org.

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »