Około 15 sklepowych wózków pełnych ubrań i artykułów higienicznych – tyle darów udało się zebrać dzięki hojności klientów hipermarketów Auchan, którzy włączyli się w akcję „Kup jeden więcej”. Dzięki nim garderoba i łaźnia Dzieła zostały zaopatrzone na zimowe miesiące.

W sobotę 5 listopada w hipermarketach Auchan w Bonarka City Center oraz Galerii Bronowice można było spotkać wolontariuszy Dzieła, którzy zachęcali, by kupić „1 produkt więcej” dla osób ubogich. Jak zawsze darczyńcy stanęli na wysokości zadania – w ciągu jednego dnia udało się zebrać m.in.: 1628 maszynek do golenia, 1017 par skarpet, 586 szt. szczoteczek do zębów, niewiele mniej past, a także buty kurtki, koce... Wszystkie rzeczy zostaną przekazane do łaźni i garderoby Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, które każdego miesiąca są odwiedzane przez osoby bezdomne i ubogie łącznie ponad 1000 razy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcje: klientom i dyrekcji Auchan, a także wolontariuszom i pracownikom Dzieła Pomocy, którzy przez cały dzień z dużym zaangażowaniem pełnili swoje dyżury i dzielnie przeliczali zebrane dary.

Kilka wspomnień z sobotniej zbiórki oraz jej efekty

 


Jeśli możesz, podaruj podopiecznym Dzieła dary rzeczowe. Potrzebne są przede wszystkim: środki higieny osobistej (mydła, gąbki, żele pod prysznic, szampony, maszynki do golenia, pianki do golenia, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, dezodoranty); zimowa ODZIEŻ MĘSKA w dobrym stanie: spodnie, bluzy, swetry, bielizna, kalesony, skarpety, podkoszulki, buty, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, torby, plecaki, śpiwory, koce, pościel, paski do spodnie, odzież przeciwdeszczowa.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 dary można dostarczyć na recepcję budynku Dzieła Pomocy
przy ul. Smoleńsk 4
.

Wieczorami lub w weekendy dary prosimy przekazywać na furtę klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów
przy ul. Loretańskiej 11
.

Masz pytania?

Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadzwoń: 503 893 390

 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »