Po ludzku posiadają niewiele - stracili nawet swój dom. Ale papież Franciszek nie zapomniał o ubogich i osobiście zaprosił ich do Rzymu. 9 listopada 35 osób bezdomnych z Dzieła Pomocy wyruszy na Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia. Wspomóż naszą wyprawę.

We wtorek 11 października odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów. Panowie otrzymali imienne zaproszenia i zapoznali się z programem wyjazdu, miała też miejsce przymiarka czapeczek, koszulek i polarów – każdy uczestnik otrzyma jednakowy komplet odzieży, by jako jedna Dziełowa drużyna zaprezentować się przed papieżem.

Nie chcemy, by ktokolwiek musiał martwić się o czyste ubranie czy szampon do włosów, dlatego dla wszystkich przygotowujemy pełen podróżny pakiet. Jeszcze w Krakowie pielgrzymi zostaną zaopatrzeni w odzież, zestawy higieniczne i plecaki. Na miejscu we Włoszech otrzymają zestawy uczestnika rekolekcji. Pielgrzymom chcemy zapewnić również pełne wyżywienie, transport, ubezpieczenie, a także obecność pracowników Dzieła, lekarza i pielęgniarki – w sumie 15 osób.

Pierwsze przedwyjazdowe spotkanie dla uczestników rekolekcji:


By zorganizować pielgrzymkę, potrzebujemy 60 tysięcy złotych, czyli około 1200 zł na jednego uczestnika… każda kwota jest ważna. Dlatego prosimy o Twoje wsparcie.

Wpłać dowolną kwotę z dopiskiem - DAROWIZNA - PIELGRZYMKA DO RZYMU

Wpłaty można dokonać także:

  • bezpośrednio na konto bankowe:
    74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
  • wykonując przelew zagraniczny na konto:
    PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 SWIFT/BIC: PPABPLPK

Każdy, kto zechce wesprzeć naszą wyprawę, otrzyma upominek – pocztówkę wysłaną  z samego Wiecznego Miasta.

Dla osób bez domu wyjazd do Włoch to niezwykłe wydarzenie – pielgrzymka, a zarazem przygoda. Wielu panów nigdy nie miało okazji być zagranicą. A tu w programie nie tylko Rzym, ale też San Giovanni Rotondo, Padwa i Asyż, czyli miejsca związane z życiem i działalnością naszych kapucyńskich i franciszkańskich patronów. Wierzymy, że Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia ukażą uczestnikom, jak cenni są w oczach Pana, a ich miejsce, niezależnie od życiowych ścieżek, jest w centrum Kościoła.


Pomysł na Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia zrodził się w stowarzyszeniu Fratello, które zajmuje się organizowaniem wydarzeń dla osób wykluczonych. W październiku 2014 mała grupa ubogich pielgrzymów pojechała do Rzymu spotkać się z papieżem. Wielka radość uczestników i przemiany życia, jakie miały wtedy miejsce, przekonały organizatorów, że warto powtórzyć to spotkanie dla dużo, dużo większej grupy. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: fratello2016.org.

 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »