Bez plecaków, akademii i spodni w kant, ale za to z uśmiechem, śliwkowym ciastem, kawą i herbatą – tak po wakacyjnej przerwie zainaugurowano zajęcia na świetlicy „U Ojca Pio”.

Opiekunowie świetlicy, którzy przybyli na otwarcie w pełnym składzie, nie musieli się głowić, czym zająć czas przybyłym na spotkanie, bo rozmowom nie było końca – o tym, co wydarzyło się latem, o wizycie Papieża, o pracach w podkrakowskim gospodarstwie, gdzie coraz częściej pomagają bezdomni panowie.

Radosna atmosfera udzieliła się również o. Grzegorzowi Marszałkowskiemu, który przeprowadził się do Krakowa aż z Nowej Soli, gdzie był proboszczem i gwardianem parafii św. Antoniego, a od lipca czynem i słowem służy podopiecznym Dzieła Pomocy.

Od dzisiaj spotkania świetlicy – podobnie jak przed wakacjami – będą odbywały się w poniedziałki, wtorki i czwartki od 10:00 do 13:00, choć ich uczestnicy nie ukrywają, że woleliby się spotykać częściej i na dłużej, co najlepiej świadczy o klimacie tego miejsca.

Zobacz galerię zdjęć z otwarcia świetlicy


Świetlica „U Ojca Pio” została otwarta dla osób bez domu w listopadzie 2015 r. W zajęciach świetlicowych uczestniczy 8-20 osób objętych opieką doraźną Dzieła. Miejsce to pozwala na przebywanie w spokojnej i życzliwej atmosferze, a czas, jaki pracownicy spędzają z podopiecznymi, jest okazją do nawiązywania relacji i motywowania do korzystania z pomocy specjalistycznej Dzieła Pomocy – spotkań z pracownikiem socjalnym, psychoterapeutą czy doradcą zawodowym.

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »