Od kilku dni jesteśmy świadkami istnej eksplozji radości, modlitwy i młodości… Młodzież, która przybyła na ŚDM opanowała Kraków. Jej radość udziale się również i nam.

Dzięki małemu przemeblowaniu pomieszczeń w dwóch budynkach Dzieła udało się stworzyć „Dom Pielgrzyma” dla ponad 150 gości z Austrii, Francji i RPA. Powitaliśmy naszych gości w ich rodzimych językach. Udostępniliśmy im kuchnię i łaźnię. Lekarze Nadziei pełnią całodobowy dyżur (w budynku przy ul. Smoleńsk) służąc wszystkim potrzebującym pomocą medyczną.

Przeorganizowaliśmy nieco pracę w Dziele, aby nadal świadczyć pomoc naszym stałym gościom – osobom ubogim i bez domu. Bo cóż, jest ważniejszego, niż codzienne wypełnianie uczynków miłosierdzia.
Przygotowania trwają i na innym polu… na Błoniach grupa wolontariuszy i pracowników Dzieła bierze udział w próbach do Drogi Krzyżowej z papieżem Franciszkiem. A dziś papież Franciszek przejedzie tramwajem nieopodal budynku Dzieła i tą okazję wykorzystamy, aby pozdrowić i pomachać Ojcu świętemu. Mamy już gotowy transparent z napisem „L’OPERRA DI SOCCORSO PADRE PIO SALUTA IL PAPA DELLA MISERICORDIA” – „Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wita papieża miłosierdzia”.

 

Aktualności

Poszukujemy pracownika

POSZUKUJEMY TRENERA ZATRUDNIENIA WSPIERANEGO, który pomoże nam realizować naszą misję w Centrum Integracji Społecznej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Czytaj więcej »