Z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia Papież Franciszek zaprosił do siebie osoby w trudnej sytuacji życiowej. Pragniemy odpowiedzieć na to zaproszenie, organizując pielgrzymkę dla 35 osób bez domu. Prosimy o wsparcie naszej wyprawy.

W dniach od 11 do 13 listopada papież Franciszek poprowadzi Rekolekcje Radości i Miłosierdzia dla ubogich z całej Europy – w sumie dla 6000 osób. Naszym marzeniem jest, aby w tym niezwykłym wydarzeniu wzięły udział osoby bez domu, którym w Dziele Pomocy św. Ojca Pio na co dzień towarzyszymy w walce o lepsze jutro. Braterski czas spędzony w Rzymie pozwoli im poczuć, że ich miejsce jest w centrum Kościoła, a w oczach Boga są bezcenni.

Chcemy odpowiedzieć na zaproszenie i umożliwić osobom bez domu osobiste spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Bardzo prosimy o wsparcie…

Potrzebujemy 60 tysięcy złotych… dlatego każda kwota jest ważna.

Wpłać dowolną kwotę z dopiskiem - DAROWIZNA - PIELGRZYMKA DO RZYMU

 Wpłaty można dokonać także:

  • bezpośrednio na konto bankowe:
    74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
  • wykonując przelew zagraniczny na konto:
    PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 SWIFT/BIC: PPABPLPK

 

Zbieramy środki na:

  • wynajęcie autokaru

  • opłacenie pobytu

  • wykupienie pakietu pielgrzyma

 PLAN REKOLEKCJI

Pomysł na Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia zrodził się w stowarzyszeniu Fratello, które zajmuje się organizowaniem wydarzeń dla osób wykluczonych. W październiku 2014 mała grupa ubogich pielgrzymów pojechała do Rzymu spotkać się z papieżem. Wielka radość uczestników i przemiany życia, jakie miały wtedy miejsce, przekonały organizatorów, że warto powtórzyć to spotkanie dla dużo, dużo większej grupy. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: fratello2016.org.

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »