W nocy z 11 na 12 czerwca czuwaliśmy razem z kilkoma tysiącami czcicieli św. Ojca Pio w krakowskich Łagiewnikach. Swoją obecnością i posługą chcieliśmy podziękować przybyłym pielgrzymom za wsparcie duchowe i finansowe, którego od lat doświadczamy w Dziele.

Tegoroczne, już 14. „Czuwanie z Ojcem Pio” przebiegało pod hasłem „Święci Ojciec Pio i Leopold Mandić. Apostołowie Miłosierdzia”. A wyjątkowym momentem tego spotkania było wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio i św. Leopolda Mandića, które przybyły do Krakowa z dalekich Włoch.

Tradycyjnie już, w dolnej części Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dyżur pełnili wolontariusze, pracownicy i podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Pielgrzymi mogli tutaj napić się gorącej herbaty i kawy, a także zapoznać się z działalnością Dzieła. Niemałą atrakcją było również stoisko z produktami wykonanymi ręcznie przez osoby bezdomne uczestniczące w zajęciach Dziełowej świetlicy. Rękodzieło można było nabyć składając dobrowolną ofiarę. Szczególnie dużą popularnością cieszyły się kadzidełka, gipsowe figurki oraz różańce. Równie wielkie zainteresowanie wzbudziły figury św. Ojca Pio, których ponad 100 sztuk własnoręczne odlali wolontariusze i podopieczni Dzieła. Wszelkie ofiary złożone przez pielgrzymów przeznaczone zostały na działalność Dzieła, a w tym roku dodatkowo na pielgrzymkę do Rzymu. Na Europejskie Rekolekcje Radości i Miłosierdzia osoby w trudnej sytuacji życiowej zaprosił sam papież Franciszek.

Bardzo się cieszymy, że kawą i herbatą, uśmiechem i dobrym słowem mogliśmy obdarzać wszystkich tych, którzy przybyli do Łagiewnik dziękować za Apostołów Miłosierdzia. Dziękujemy za wrażliwość i wszelkie dobro, którego przejawem były puste - po naszym rękodziele - stoły. Widoczny znak Waszego miłosierdzia, faktycznej pomocy najuboższym.

 

Zobacz galerię zdjęć z czuwania

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »