…ostatnio kręciliśmy w Dziele film! Nie była to żadna superprodukcja, ale krótki, treściwy obraz poruszający temat znaczenia pracy w wychodzeniu z bezdomności. Głos w filmie oddaliśmy osobom bez domu.

Pan Janusz, pan Jurek i kilku innych panów, z którymi na co dzień spotykamy się w Dziele, opowiedzieli, jak bardzo zmieniło się ich życie po podjęciu pracy… a zmieniło się – jak sami przyznają – TOTALNIE!

Bardzo zależy nam na tym, by kolejnym osobom bezdomnym ułatwić podjęcie pracy. Dlatego prosimy Państwa pomoc i przekazanie darowizny. Dzięki temu będziemy mogli finansować zakup biletów MPK na dojazdy do pracy czy opłacać wykonanie niezbędnych badań. Dodatkowo wielu osobom bezdomnym pomożemy na nowo odkryć, czym są wakacje, tak jak panu Romanowi, który opowiadał mi, że szef spytał go o urlop: – A mnie ścięło z nóg. Urlop? Faktycznie! Przez to, że tak długo nie pracowałem, całkiem zapomniałem, co to znaczy mieć urlop. Taki prawdziwy, dwutygodniowy – relacjonuje pan Romek.

 

 

 

 

Działający w Dziele zespół aktywizacji zawodowej, dokłada wszelkich starań, by ułatwić osobom bez domu podjęcie i utrzymanie pracy. Tylko w 2015 roku około 90 osób korzystających z pomocy Dziełowych trenerów zatrudnienia podjęło pracę. To naprawdę duży sukces! Razem możemy sprawić, że będzie ich więcej.

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »