W dalekiej krainie Avalon na zamku Camelot mieszka król Mariusz I z piękną królową Joanną. W sobotę 21 maja na cześć pary królewskiej odbył się turniej rycerski, na którym nie mogło zabraknąć naszych najmłodszych podopiecznych.

A wszystko rozpoczęło się zupełnie niepozornie, bo tego dnia miało mieć miejsce kolejne Spotkanie Rodzin. W Dziele zjawili się rodzice wraz z pociechami, odmówiono modlitwę, a o. Henryk Cisowski – dyrektor Dzieła wygłosił katechezę. Było to ostatnie z cyklu pięciu spotkań na temat Bożego Miłosierdzia, które odbywały się w Dziele od grudnia 2015 r.

Spotkanie przybrało inny obrót, gdy dzieci zjadły zaczarowane cukierki. Świat zawirował i wszyscy przenieśli się do bajkowej krainy Avalon. Chłopcy zamienili się w dzielnych wojowników, a dziewczynki otrzymały korony księżniczek. Przecież wkrótce miała pojawić się królewska para – trzeba ją godnie powitać!

W końcu przybyli – szlachetna królowa Joanna i mądry król Mariusz I. Pozdrowiono ich radosnymi okrzykami, po czym zabawa rozpoczęła się na dobre. Najpierw dzieci ozdobiły zamek pary królewskiej – drugiego tak pięknego nie ma na całym świecie! Odbył się także turniej rycerski: sztafeta oraz poszukiwanie skarbów.

Bajkowy nastrój udzielił się również rodzicom oraz całej ekipie wolontariuszy. Wszyscy świetnie się bawili, a gdy już nieco opadli z sił, nadworny kucharz poczęstował zebranych tym, co w królewskiej kuchni najlepsze – kiełbaskami z grilla.

Niestety, nawet najlepsza zabawa musi dobiec końca. Na pożegnanie para królewska obdarowała naszych najmłodszych słodkimi upominkami, by wspomnienie o bajkowym dniu jak najdłużej pozostało w ich pamięci.

Małym rycerzom i księżniczkom życzymy wspaniałych wakacji, a na kolejne Spotkanie Rodzin zapraszamy w październiku!


Spotkania Rodzin to nazwa grupy wsparcia zrzeszającej rodziny doświadczające bezdomności bądź nią zagrożone. Pierwsze spotkanie grupy odbyło się w listopadzie 2011 r. Od tego czasu rodziny są zapraszane do Dzieła regularnie.  W każdym ze spotkań uczestniczy od kilkunastu do ponad 30 osób.

Zobacz galerię zdjęć z Dnia Dziecka

 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »