Kościół szpitalem polowym – ta myśl papieża Franciszka zainspirowała organizatorów konferencji, która 7 maja odbyła się w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach. O posłudze Dzieła wśród ubogich opowiadał na niej o. Henryk Cisowski.

„Postrzegam Kościół jak szpital polowy po walce. Nie ma sensu pytać się ciężko rannego, czy ma wysoki poziom cholesterolu bądź cukru. Trzeba leczyć jego rany. Później zajmiemy się resztą” – tak papież Franciszek wyjaśnia, jaką postawę powinien przyjąć Kościół wobec potrzebujących, którzy zmagają się materialną albo duchową biedą.

Nawiązując do słów papieża, organizatorzy konferencji zaprosili do udziału w niej osoby związane z różnorodnymi posługami Kościoła: bpa Grzegorza Rysia, który kieruje Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP, ks. Artura Godnarskiego organizującego Przystanek Jezus, o. Michała Legana, który ewangelizuje poprzez media, a także ks. Mirka Toszę oraz dyrektora Dzieła – o. Henryka Cisowskiego, prowadzących działalność na rzecz osób najuboższych.

O. Henryk podkreślił, że w tym szpitalu każdy ma właściwe sobie zadanie – jedni budują namioty, inni zajmują się transportem rannych, jeszcze ktoś inny otacza ich fachową opieką. Posług jest wiele i nie ma sensu oglądać się na innych, zaniedbując swoje zadania. Wszystkie z nich służą zranionemu człowiekowi, który szuka lekarza. Cieszymy się, że także Dzieło Pomocy św. Ojca Pio ma swoje miejsce na tym froncie.

 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »