Nasi przyjaciele są niezwykli! – przekonujemy się o tym cały czas. Ich wsparcie – duchowe i materialne – buduje nasze wspólne Dzieło i każdego dnia pomaga wychodzić naprzeciw problemom osób najuboższych.

We wtorek 26 kwietnia odwiedziła nas Grupa Modlitwy św. Ojca Pio z Bydgoszczy. Otrzymaliśmy od niej niezwykły prezent: podążając za myślą naszego wspólnego patrona, który zawsze wskazywał na moc modlitwy, ponad 40 członków grupy postanowiło otoczyć nas modlitewną opieką. Każdego majowego dnia w intencji całego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio będą ofiarowane wszystkie 4 części Różańca. Już sama myśl o takim wsparciu dodaje nam sił do odważnego podejmowania działań na rzecz osób najuboższych.

O tym, że miłość lubi się dzielić, przypomnieli nam w kwietniu Nowożeńcy. Aż dwie Młode Pary, zakładając wspólny domy, pamiętały o tych, którzy go nie mają i poprosiły gości weselnych, aby ci zamiast kwiatów, złożyli w prezencie ofiarę na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Nowożeńcom chcemy życzyć wiele radości na ich wspólnej drodze – wiemy, że nie zatrzymają tej radości tylko dla siebie, ale podzielą się nią ze światem, czyniąc go piękniejszym.

O osobach bez domu pamiętają także nasi najmłodsi przyjaciele. Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej „Źródło” przygotowały świąteczne ozdoby na wielkanocny kiermasz, a zebrane fundusze przekazały na pomoc osobom ubogim.

Z wszystkich tych darów – modlitewnych i finansowych, tych symbolicznych i tych bardzo konkretnych – rodzi się rzeczywista codzienna pomoc osobom bezdomnym. Dziękujemy!

 

 

 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »