Świadectwo Marii, wolontariuszki, felieton "Dzień dobry wszystkim" oraz najświeższe wiadomości z życia Dzieła - to wszystko w kolejnym, jedenastym numerze Biuletynu Informacyjnego Dzieła Pomocy. Zapraszamy do lektury.

Pamiętam telewizyjny program dla dzieci „5-10-15”, a to dlatego, że chętnie oglądała go moja młodsza siostra. Gdy wstępowałem do zakonu, miała 10 lat i musiała minąć kolejna dekada, abym zrozumiał, że Basia przestała być „mała”, że chce być partnerem w dyskusji czy działaniu, że ma swoje zdanie, swoje poglądy, z których nie rezygnuje zbyt łatwo. Zajęci codzienną pracą, zabiegani, nie zauważyliśmy prawie, że „stuknęło” nam dziesięciolecie. Prawie umknęło nam odkrycie, że już dawno przestaliśmy być niedoświadczeni, trochę niepewni drogi, którą wybraliśmy, często pytający innych o opinię czy radę… albo szukający potwierdzeń u autorytetów. Dawno przestaliśmy zachowywać się jak dzieci: dokonaliśmy ważnych wyborów, których bronimy, wierząc w ich słuszność, idziemy własną drogą – jesteśmy jej pewni; staliśmy się poważnym partnerem dla wszystkich, którzy chcą mądrze i odpowiedzialnie pomagać najuboższym; stać nas na własne zdanie czy krytykę tego, co uważamy za działania chybione… dojrzeliśmy w tym czasie – krytyka nas nie załamuje, pochwały nie ogłupiają. Wielu z Was jest z nami od początku, od dawna – byliście, jesteście świadkami tego koniecznego procesu dojrzewania, więcej –  współuczestniczycie w nim; wiele jeszcze przed nami wspólnej drogi, wiele wyzwań, z którymi będziemy się mierzyć… wierzę, że za kolejne 10 lat zatrzymamy się, wdzięczni Bogu, ludziom… Ojcu Pio za to Jego Dzieło, a przede wszystkim za ogrom dobra, które wydarza się tu każdego dnia - od tych słów ojca Henryka Cisowskiego rozpoczyna się bieżący numer biuletynu Dzieła.

Zapraszamy do lektury w wersji elektronicznej.

Zainteresowanych otrzymaniem biuletynu drogą pocztową prosimy o przesłanie danych i ilości egzemplarzy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »