...aby był dom - pod takim hasłem pracownicy, wolontariusze i przyjaciele Dzieła Pomocy św. Ojca Pio rozpoczną dziś zbiórkę materiałów szkolnych dla najmłodszych podopiecznych. Zapraszamy do krakowskich sklepów Auchan.

Trudno w to uwierzyć, ale najmłodsi również bywają zagrożeni bezdomnością... Na ogół wydaje się nam, że bezdomność to los dorosłych mężczyzn. Jednak aż 25% z ponad 31 tys. bezdomnych w Polsce to kobiety, dzieci i młodzież. Najczęściej są to ofiary przemocy domowej i zaburzonych relacji rodzinnych. Przyczyną bezdomności rodzin jest również ubóstwo. Kiedy rodzina staje przed wyborem – wyprawka czy czynsz – szanse dzieci na zdrowy rozwój intelektualny i społeczny drastycznie maleją. A przecież edukacja zwiększa szanse na wyjście z biedy...
Pod stałą opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio jest ok. 1200 osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, w tym 39 dzieci w wieku od przedszkolnego po maturalny. By ułatwić najmłodszym podopiecznym start w nowym roku szkolnym organizujemy zbiórkę przyborów - dzieci potrzebują zarówno kolorowych papierów do wycinanek, jak i kalkulatorów naukowych. Oprócz tego co najpotrzebniejsze, mile widziane będą przybory plastyczne, zdobnicze i muzyczne, a także elementy strojów na wf.

Zapraszamy do krakowskich sklepów Auchan w:

  • piątek (29 sierpnia) w g. 16–21,
  • sobotę (30 sierpnia) w g. 10–21,
  • poniedziałek (1 września) w g. 12–21.

Wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio będą zachęcali do ofiarności pod hasłem „Trzeba ołówków, aby był dom”.

Wpłat pieniężnych można dokonywać na konto Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, nr 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039.

 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »