Pocztowe telegramy dziś są już przeżytkiem... co jednak nie przeszkadza by nadać depeszę z Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ulicy Smoleńsk w Krakowie, jest ku temu okazja - właśnie mija 10 miesiąc działalności.

 

Pocztowe telegramy nie wytrzymały próby czasu, z pewnością zaś na miarę dzisiejszych potrzeb jest wsparcie, które mogą otrzymać osoby najuboższe w Centrach Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ulicy Smoleńsk i przy ulicy Loretańskiej w Krakowie. Centra tworzą pierwszy w Polsce tak rozbudowany system pomocy doraźnej i specjalistycznej dla osób, którym w obecnej rzeczywistości szczególnie trudno – bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Szacuje się, że w Krakowie przebywa ponad 2000 osób bezdomnych połowa z nich korzysta z pomocy Centrów i dąży do pokonania trudności.

 

Nie sztuką jednak jest stworzyć „system”, ważne by ten „system” służył ludziom. Kolejne miesiące działalności Centrum pokazują, że pomoc w nich udzielana stanowi dla osób najuboższych „trampolinę” do lepszego i godnego życia w społeczeństwie. Można rzec „system pomocy działa” – dlaczego? Bo w Centrach pierwsze i podstawowe wsparcie doraźne, które można otrzymać przy ulicy Smoleńsk (łaźnia, pralnia, garderoba, ambulatorium, jadłodajnia), uzupełnia wsparcie specjalistyczne świadczone przy ulicy Loretańskiej – pomoc socjalna, prawna, psychologiczna, zawodowa i wsparcie duchowe. Bezdomność jest złożonym problemem i tylko wszechstronność udzielanej pomocy przynosi konkretne efekty i daje realną szansę na ponowne „zamieszkanie”.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »