Dzban wypełniony słowami Ewangelii i wspólny stół, gromadzi każdej niedzieli kilkudziesięciu podopiecznych Dzieła Pomocy... W niedzielę, 29 czerwca, grupa biblijna na "spotkanie przy dzbanie" wyruszyła do Czernej.

 Już od dwóch lat osoby bezdomne spotykają się przy dzbanie wypełnionym Słowem Bożym, by wspólne z braćmi kapucynami rozważać Ewangelię. Minionej niedzieli nie mogło być inaczej - był wspólny stół, dzban ze Słowem, świeca... tylko sceneria nieco inna - karmelitańskie ogrody. Do Czernej, gdzie mieści się Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i Klasztor Karmelitów Bosych, uczestnicy wyprawy wyruszyli skoro świt. Pobyt w sanktuarium rozpoczęła wspólna Eucharystia, po niej tradycyjnie już grupa "dzbanowiczów" zasiadła do wspólnego stołu. Przy nim każdy mógł odpowiedzieć na ewangeliczne pytanie Jezusa: "A według was, kim jestem?"

Po pokrzepieniu ducha było także coś dla ciała - kiełbaski i... cukierki, którymi częstowali br. Piotr Szaro i br. Piotr Kuczaj - niedzielni solenizanci.

Uczestnicy wyprawy mieli także okazję poznać historię zakonu karmelitów i sanktuarium w Czernej, którą opowiedział jeden z tamtejszych braci - Grzegorz Tyma.

Dziękujemy braciom karmelitom za gościnność, a uczestnikom wyprawy za radość i wspólne trwanie przy Słowie.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ

...oraz posłuchania AUDYCJI "Przy dzbanie"

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

Fragment wypowiedzi:
"Każde spotkanie dotyczy konkretnego Słowa, konkretnego fragmentu Ewangelii. Jest to czas wyciszenia, czas zastanowienia się, czas analizy Słowa (...). Przeniesienie Słowa na praktyczny grunt jest czymś co mnie skłania do tego by cały czas uczestniczyć w spotkaniach, żeby być, zastanawiać się nad sobą."- p. Andrzej, uczestnik Spotkań przy dzbanie

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »