Od wtorku, 24 czerwca, trwa Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa. W wydarzeniu, wraz z kilkudziesięcioma innymi organizacjami, uczestniczy Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się 24 czerwca Targami Organizacji Pozarządowych. Każda z 51 organizacji, biorących udział w targach, miała możliwość zaprezentowania swojej działalności w ramach specjalnie przygotowanej na krakowskim Rynku Głównym strefy namiotowej. O tym jak i komu udziela wsparcia Dzieło Pomocy informowali nasi pracownicy i wolontariusze. Prócz tego, każdy zainteresowany mógł poznać odpowiedź na pytanie: "Jak reagować, gdy o pomoc prosi nas osoba bezdomna?", a także zabrać ze sobą ulotki ze szczegółowymi informacjami o formach wsparcia udzielanego w Centrach przy ulicy Loretańskiej i Smoleńsk. Pracownicy zachęcali by właśnie taką ulotkę wręczać osobom bezdomnym zamiast "złotówki". "Dziełowe" udział w targach zakończył happening "Stereotyp - Prawda", podczas którego pracownicy i wolontariusze maszerowali po płycie Rynku Głównego z kartonowymi transparentami. Celem akcji było zwrócenie uwagi na krążące wokół bezdomności stereotypy.

Święto Organizacji Pozarządowych trwa w Krakowie do piątku, 27 czerwca.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Aktualności

Czuwajmy razem z Ojcem Pio

W czasie XVI Czuwania z Ojcem Pio w krakowskich Łagiewnikach chcemy być z czcicielami naszego patrona, by podziękować im za modlitwy i ofiary, którymi wspierają nas przez cały rok.

Czytaj więcej »