W nocy z 14 na 15 czerwca już po raz dwunasty czuwaliśmy "razem" z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Na tegoroczne czuwanie przybyło kilka tysięcy czcicieli świętego kapucyna - Patrona Dzieła Pomocy.

 

Tradycyjnie już w połowie czerwca do sanktuarium w Łagiewnikach przyjeżdżają pielgrzymi z całej Polski. Łączy ich postać św. Ojca Pio, do Krakowa przybywają by czuwać "razem z nim". W tym roku, podczas XII czuwania, szczególną modlitwą zostały objęte rodziny - to modlitewne spotkanie było w ich intencji. "Rodzinny" był również temat konferencji: „Ojciec Pio – duszpasterz rodzin”, którą wygłosił o. Carlo Maria Laborde OFMCap, Sekretarz Generalny Grup Modlitwy św. Ojca Pio.

W Łagiewnikach nie mogło zabraknąć także zespołu Dzieła Pomocy - wolontariusze i pracownicy wspierali pielgrzymów ciepłymi napojami. Kawy i herbaty można było napić się przy specjalnie na ten czas zorganizowanych stoiskach, które działały przez całą noc. Ten drobny gest był wyrazem wdzięczności dla obecnych na czuwaniu czcicieli św. Ojca Pio, którzy na co dzień wspierają Dzieło Pomocy.

Dziękujemy i mówimy "Do zobaczenia za rok!"

Aktualności

Szykujemy prezent dla osób bez domu

Już w najbliższą sobotę – 25 listopada – odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności dla osób ubogich i bezdomnych. Każdy z klientów krakowskich sklepów Auchan kupując JEDEN produkt więcej pomoże skompletować wigilijny prezent dla najuboższych.

Czytaj więcej »