Kapituła ogólnopolskiego konkursu "Dobroczyńca Roku" oraz internauci docenili Darczyńcę Dzieł Pomocy św. Ojca Pio - firmę SMAY Sp. z o. o., która pokonując 65 kandydatów, zwyciężyła w kategorii „Projekt społeczny – mała/średnia firma”.

 

Do organizowanego od 17 lat, ogólnopolskiego konkursu „Dobroczyńca Roku” firmę SMAY Sp. z o. o. zgłosili przedstawiciele Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, chcąc tym samym docenić wkład firmy w projekt mieszkań wspieranych. Od lipca 2012 roku, w ramach wspomnianego projektu firma SMAY Sp. z o. o finansuje koszty wynajmu i utrzymania domu, gdzie bezdomne rodziny pod opieką pracowników Dzieła uczą się samodzielności (m. in. wydatkowania pieniędzy, komunikacji). W dotychczasowym okresie współpracy jedna rodzina opuściła dom wspierany i samodzielnie funkcjonuje w społeczeństwie, druga, pięcioosobowa jest w końcowej fazie planu pomocy.

W czwartek, 28 maja br., przedstawiciele Firmy SMAY odebrali nagrodę podczas Gali Finałowej w Warszawie, objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej – Prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Obok Firmy SMAY w pozostałych kategoriach konkursu nagrody odebrali: Nowa Era, Stocznia Darłowo M&W, Fundacja Allegro All for Planet, Tesco Polska oraz Wodociągi i Kanalizacja „HYDROKOM”.

Konkurs „Dobroczyńca Roku”, jest organizowany od 1998 roku przez Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Na stronie Stowarzyszenia czytamy: Konkurs o tytuł „Dobroczyńca Roku" powstał (...), aby promować prospołeczne działania firm. Naszym celem jest zachęcanie polskich przedsiębiorstw do podjęcia działalności zaangażowanej społecznie poprzez pokazywanie dobrych przykładów firm, które już zaczęły działać na rzecz poprawy sytuacji grup wykluczonych, poprawienia stanu środowiska naturalnego czy rozwoju społeczności lokalnych.

W skład Kapituły Konkursu w tym roku weszli:

  • Henryka Bochniarz - Prezydent Konfederacji „Lewiatan”,
  • Anna Potocka-Domin - Wiceprezes Business Centre Club,
  • Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców RP,
  • Jerzy Koźmiński - Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,
  • Magdalena Rędziniak – Dyrektor CSR Orange Polska
  • Kamil Wyszkowski Dyrektor United Nations Global Compact Polska,
  • Kazimierz Krupa - Redaktor Naczelny Magazynu Forbes,
  • Wojciech Szeląg – Dyrektor Programowy Polsat News,
  • Jerzy Karwelis – ekspert rynków mediów. 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »